Netflix’te reklamlı abonelik sistemi başladı

Popüler görüntü akış platformu Netflix son periyotta yapmış olduğu artırımlardan ötürü birçok abonesini kaybetti. Dijital yayın platformu bugün düşük fiyatlı ve reklamlı abonelik paketini kullanıcılarına sundu. Netflix, Uygun fiyatlı üyelik sistemiyle aboneliklerini iptal eden eski kullanıcılarını tekrar platformuna çekmek istiyor.

Netflix, 3 Kasım tarihinden itibaren 12 ülkede kullanıma sunulacak ucuz ve reklamlı paket ile artık yeni bir periyoda başlıyor. Reklamlı abonelik sisteminde izleyiciler 1 saatlik içerikte yaklaşık olarak 4 ya da 5 dakika reklam izleyecekler. Reklamlar 15-30 saniye uzunluğunda olurken içeriklerin hem başında hem de sonunda reklam oynatılacak. İçerik olarak sonlu olacak paketteki dizi ve sinemalar indirilerek çevrimdışı izlenemeyecek.

Netflix, Bu yıl Türkiye’de fiyatlara biri Nisan oburu ise Eylül ayında olmak üzere iki defa artırım yapmıştı. Reklamlı paketin ne vakit Ülkemize geleceği ve fiyatının ne olacağı konusunda Netflix tarafından şimdi rastgele bir açıklama yapılmadı.

REKLAMLI PAKETLER HANGİ ÜLKELERE GELECEK

Reklamlı paket içeriğinin 3 Kasımda başladığı 11 ülke sırasıyla: Avustralya, Brazilya, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya Japonya, Kore, Meksika, Birleşik Krallık ve ABD oldu. İspanyadaki kullanıcılarına ise birebir abonelik sistemi 10 Kasım tarihinde gelecek.

GÜNCEL NETFLİX TÜRKİYE ABONELİK FİYATI;

Temel Plan: 45,99 TL – Tek aygıt, 720p’ye kadar

Standart Plan: 69,99 TL – İki aygıt, 1080p

Özel Plan: 93,99 TL – Dört aygıt, 4K + HDR

GÜNCEL NETFLİX ABD ABONELİK FİYATI:

Temel Reklamlı Plan: 6.99 dolar

Temel Plan: 9.99 dolar

Standart Plan: 15.99 dolar

Özel Plan: 19.99 dolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir