400 milyon metrekare arazi daha…

Bakan Kurum, 400 milyon metrekare Hazine toprağının yatırımcılara verileceğini açıkladı. 

Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanı Murat Kurum, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda yaptığı açıklamada, 400 milyon metrekare Hazine yerinin de yatırımcılara verileceğini bildirdi.

Arazilerin 100 milyon metrekaresi turizm, sanayi, sıhhat ve eğitim yatırımları için, 300 milyon metrekaresi ise rüzgar ve güneş gücü santralleri kurulmak üzere tahsis edilecek.

Kurum, “100 milyon metrekare Hazine taşınmazını turizm, sanayi, sıhhat, eğitim, hayvancılık yatırımları için yatırımcılarımıza sunacağız. Etraf dostu yenilenebilir güç santrallerimize ve yeşil yatırımcılara arazi noktasında takviye oluyoruz. 300 milyon m² Hazine toprağını Rüzgâr ve Güneş Gücü Santralleri kurulmak üzere kamuya ve özel iştiraklere sunacağız” dedi.

Son devirde paraya sıkıştıkça Hazine toprağı satan iktidarın seçimlerin çabucak öncesinde 400 milyon metrekarelik devasa kamu toprağını özel bölüme vermek üzere çalışma yürütmesi başlarda soru işareti bıraktı.

Hazine topraklarının birtakım otel, hastane ve özel okul işverenleriyle güç yatırımcısı ve sanayicilere adrese teslim formunda verilmesinden tasa ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir