Onur Şener’in katillerine istenen ceza belli oldu

Ankara’nın Çankaya ilçesindeki cümbüş yerinde çıkan tartışmada, müzisyen Onur Şener‘in boynundan aldığı kırık cam bardak darbesiyle öldürülmesi olayında, 5 kuşkulu için “canavarca hisle insan öldürmek” hatasından ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası istendi.

Ankara Cumhuriyet Savcısı Şahin Kaplan‘ın hazırladığı iddianame, 11 Kasım Cuma günü Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.

İddianameye nazaran, şüpheliler İlker K, Ali G, Semih S, Jale E. ve Beğenilen G, olayın yaşandığı 2 Ekim’de Çayyolu Mutlukent Mahallesi’ndeki cümbüş yerine gitti. Müzik programı saat 01.00’de biten maktul Şener, daha sonra bir arkadaşının doğum günü nedeniyle tekrar sahneye gelerek orkestra takımı olmadan müzik söylemeye devam etti.

Bardağı savurmaya devam etti

Bu esnada şüphelilerden İlker K, sahneye gelerek istek kesimi nedeniyle Şener ile tartışmaya başladı. Cümbüş merkezindeki öbür müşteriler ikili ortasında arbede çıkmasına pürüz oldu.

Bunun üzerine kuşkulu İlker K. ve öbür şüpheliler bardaklarıyla dışarı çıktı. Bir müddet sonra işyerinden ayrılan maktul Şener ve şüphelilerin ikinci defa tartışmaları arbedeye dönüştü.

Şüphelilerden İlker K’nın elindeki bardakla Şener’in başına vurduktan sonra rastgele savurmaya devam ettiği, şahit ve öbür şüphelilerin beyanlarına yansıdı.

Adli Tıp Kurumu, Şener’in boyun bölgesindeki delici ve kesici alet yarası nedeniyle öldüğü raporunu verdi. Ayrıyeten Şener’in vefatına neden olan cam kırığı üzerinde şüphelilerden kimilerinin doku izleri tespit edildi.

Suçlama: Canavarca hisle öldürmek

İddianamede, birlikte hareket ettikleri ve acıma hissi duymadan bardak kırığıyla hareketi gerçekleştirdikleri belirtilen tutuklu şüpheliler İlker K, Ali G, Semih S. ile tutuksuz şüpheliler Jale E. ve Beğenilen G. “canavarca hisle taammüden öldürmek” ile suçlandı.

Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi’nin iddianameyi kabulü halinde sanıklar ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası istemiyle yargılanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir