İlayda Alişan: Erkek başroller daha fazla kazanıyor!

Kariyerine 2011 yılında ‘Bir Çocuk Sevdim’ dizisinin ‘Merve’si olarak başlayan, son olarak Kanal D’nin beğenilen dizisi ‘Seversin’de ‘Asya’ karakterini canlandıran İlayda Alişan; geçtiğimiz ay MAG mecmuasına konuşmuştu. Alişan, kendisini “Yirmi altı yaşında, oyunculukla uğraşan, ‘kendinin’ en düzgünü olmaya çalışan, ufak tefek bir kızım. Hayatı ve insan sevmeyi çok severim; sohbet etmeyi, müzik dinlemeyi, insanı anlamayı… Bağlantı benim için kıymetlidir. Benimle anlaşmak, benim diye demiyorum ancak hiç güç değildir. Sevdiklerimle upuzun masalarda buluşup bir şeyler içip, yemek yemek en keyif aldığım şeydir. Bir de geleceğimi düşünmek beni çok heyecanlandırır” kelamlarıyla anlatmıştı.

İLAYDA İÇİN AŞK NEDİR?

Ünlü isim, “İlayda Alişan için aşk nedir?” sorusuna ise şu cevabı vermişti:

Aşkı tek sözle anlatmak sıkıntı. ‘Ne yaşıyorum ben?’ dedirten bir his. Beşere, her şeyi yapabilirmişsin gücü kodlanıyor güya. Her şey çok daha sıra dışı, karmaşık, çok daha büyük görünüyor gözüne. Yani ‘bütün hislerinin sınırsız oluşu üzere bir şey’ diyebilirim.

“SİZİ DE ÇEKMEK ZORUNDAYIZ”

İlayda Alişan, son olarak evvelki gün arkadaşları ile birlikte Arnavutköy’de objektiflere takıldı. Oyuncunun erkek arkadaşı olduğunu öğrenilen kişi flaşların patlaması ile panik yapıp Alişan’ın yanından süratlice uzaklaştı. Ünlü ismin sevgilisi, gazetecilerin “Sizi de çekmek zorundayız” demesi ile gülerek kameranın kendisini çekemeyeceği tarafa yanlışsız geçti.

“OKUMA PROVALARI YAPTIK”

Başarılı oyuncu gazetecilerin bu kelamlarına tebessüm edip, ‘Seversin’ dizisinin sona ermesi ile birlikte tekrardan yeni projeler için çalışmaya başladığını söyleyerek; “Yeni bir projeye başlıyoruz. Bir televizyon dizisi olacak. Okuma provalarını da yaptık hatta” dedi.

Ardından “Reyting kaygınız var mı?” sorusuna da karşılık veren oyuncu, “Bunun için çok erken. Şimdi yeni çekimlerimiz bile başlamadı. Ancak her proje mesleğim için olumlu bir basamak oldu bence” diye konuştu.

“TERCİH MESELESİ”

Alişan, son periyodun tartışma yaratan hususları ile alakalı sorulara da cevap verdi. Toplumsal medya takipçisine nazaran oyuncu seçimi yapıldığına dair tezler hakkında konuşan oyuncu, şu sözleri kullandı:

Her şirketin kendine özel durumları vardır. Kimileri buna nazaran seçer lakin kimileri da seçmez bence. Tercih sorunu aslında. Oyunculuk da baz alınıyordur.

“ÇOĞU VAKİT SÖYLEDİĞİNİZ GİBİ”

Ardından tekrar gündem konusu olan, ‘erkek oyuncular bayan oyunculara nazaran daha fazla kazanıyor’ argümanlarını ise oyuncu, “İsimden isme nazaran değişiyor alışılmış ki. Lakin birçok vakit söylediğiniz üzere, erkek başroller daha fazla kazanıyor” diyerek doğruladı.

Röportaj sonrası çifti art koltukta da yan yana gelmemek için ortalarına arkadaşını alıp o denli otomobile binerek oradan uzaklaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir