Gazeteci Erk Acarer: Çember daralıyor; Sedat Peker’in basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur bu sabah itibarı ile Türkiye’ye getirildi

Gazeteci Erk Acarer, organize cürüm örgütü başkanı Sedat Peker’e yakın kaynaklardan edindiğini belirttiği birtakım argümanları gündeme getirdi. Peker’in basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur‘un Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) oturum süreçlerini tamamlamak için devlet dairesine çağırıldığını; buradan evvel Sırbistan’a akabinde Arnavutluk’a yollandığını yazan Acarer, “önceden haber verildiğini belirttiği Türk yetkililer tarafından teslim alınıp bu sabah prestiji ile Türkiye’ye getirildiğini” ileri sürdü.

Paylaşımında ayrıyeten Peker’in konutuna yapılan atak, başına konduğu sav edilen 25 milyon dolar ödül ve yakınlarının kurşunlanmasını hatırlatan Acarer, yaşananları “BAE’nin Peker’e mesajı” olarak kıymetlendirdi. Acarer, “Olanlar ‘Bir daha paylaşım yaparsan seni de iade ederiz’ diye okunabilir” dedi.

Acarer’in Twitter’dan yaptığı paylaşımlar şöyle:

“Sedat Peker cephesinde yeni ve kıymetli gelişme! Peker’e yakın kaynaklardan edindiğimiz bilgiler çemberin daraldığını gösteriyor. Kamuoyunda basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur, 3 gün evvel Arnavutluk’tan B.A.E’ye geçiyor.

Üç gün sonra, oturum süreçlerini tamamlamak için devlet dairesine çağrılıyor. Fakat süreçleri yapılmıyor. Evvel Sırbistan aktarmalı uçakla Arnavutluk’a yollanıyor. Evvelden haber verildikleri anlaşılan Türk yetkililer, onu oradan teslim alıp bu sabah prestiji ile Türkiye’ye getiriyor.

Birbiri arkasına gelişen bu olaylar bize ‘bir şey’ anlatıyor. Peker’in, başına 25 milyon $ konması, konutuna akın, akabinde yakınlarının kurşunlanması ve kilit adamına yönelik operasyon, hem Türkiye hem de çeşitli saiklerle yakınlaşılan ve mutabakatlar yapılan BAE’nin Peker’e bildirisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir