Fatma Girik mezarı başında anıldı

Torba Mezarlığı’nda düzenlenen anma merasimine Bodrum Belediye Lideri Ahmet Aras, Torba Mahalle Muhtarı Suat Kaya, Torba Geliştirme Derneği Lideri Tamer Metot, Fatma Girikin kardeşi Günay Girik ve sevenleri katıldı.

Avrupa Birliği İklim Değişikliği Ahenk Misyonu Uyum toplantıları için Brükselde bulunduğu için 24 Ocak’ta Bodrumda olamadığını belirten Bodrum Belediye Lideri Ahmet Aras, duygusal anların yaşandığı merasimde yaptığı konuşmada, “Fatma Girik’i anmak, kabrine çiçek bırakmak, ruhuna bir Fatiha okumak için buraya geldik. Fatma Hanım, Türkiye’nin çağdaşlaşması yolunda, o aydınlık insanlardan biriydi. Ömrünün sonuna kadar Atatürk sevgisi ile Cumhuriyet ve vatan sevgisi ile yaşadı, var oldu. Daima savunduğu kıymetler bunlardı ve bizler de onun yolunda, ondan aldığımız feyzle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Vatanımıza, milletimize, ülkemize sahip çıkacağız. Kendisine rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum, yeri cennet olsun” dedi.

Konuşmaların akabinde kelam alan Fatma Girikin kardeşi Günay Girik ise gerekli veraset süreçleri tamamlandıktan sonra ablasının meskenini müzeye dönüştürmek istediğini söyledi. 

Başkan Aras da husus ile ilgili gerekli çalışmaların yapılması için ilgili ünitelere talimat vereceğini söyleyerek memnuniyetini lisana getirdi.

Öte yandan Belediye Lideri Aras, daha sonra Torba Mezarlığı’nda yatan Memduh Ün, Akrep Nalan, Bedri Koraman ile öteki ebediyete intikal edenleri de andı.

Fatma Girik, Covid-19’a bağlı viral pnömoni tedavisi görürken gelişen çoklu organ yetmezliği sonucu 24 Ocak 2022 tarihinde 79 yaşında hayatını kaybetmişti. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir