AK Parti Bursa Kestel’de teşkilat iftarında

BURSA (İGFA) – İftar yemeğinde konuşan AK Parti Bursa Vilayet Lideri Davut Gürkan, AK Parti’nin bir dava partisi olduğunu belirterek, “Geçen 20 yıllık müddette, 100 yıllık Cumhuriyet tarihimizde yapılanlar kadar icraatımız var. Bunu hangi vatandaşımız inkar edebilir ki? Bize düşen, bunu vatandaşlarımıza hakikat anlatabilmek” dedi.

Milletvekili aday listelerinin açıklanmasının akabinde, AK Parti Vilayet İdaresi ve Milletvekili adaylarından Mustafa Yavuz, Emel Gözükara Durmaz ve Mustafa Yıldırım ile birlikte Kestel İlçe İdaresinin düzenlediği iftar yemeğine teşkilat mensupları ile bir ortaya geldi.

Seçim sandık heyeti üyeleri, teşkilatta bu güne kadar vazife yapmış lider ve yöneticiler ile mahalle liderlerinin katıldığı yemekte konuşan AK Parti Vilayet Lideri Davut Gürkan, “Biz, sıradan bir siyasi parti değiliz. Biz bir dava partisiyiz. En büyük kaygımız davaya sahip çıkmak. Seçim çalışmalarımız boyunca da, bunu ön plana çıkartacağız. Bu süreçte hepimize farklı başka vazifeler düşüyor. Bu akşam ortamızda olan sandık heyeti vazifelisi arkadaşlardan, öbür tüm teşkilat mensuplarımızın her birine. Seçim sandıkta kazanılır. Zira orada yapılan kusurlar, sonrasında çok az oyla da olsa seçim kaybettirebiliyor. Bunları da yaşadık, biliyoruz” dedi.

AK Partinin 21 yıllık iktidar sürecinde Cumhuriyet tarihinin 100 yıllık geçmişindekine muadil icraatları olduğunu söyleyen Lider Gürkan, “Bu gün sahip olduğu imkanların birçoklarını AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan sayesinde etiğimizi hangi vatandaşımız inkar edebilir ki? Bize düşen de bu emanetlere sahip çıkarak, bunları vatandaşımıza anlatmak. Bizler bir dava partisinin üyeleri ve hizmetkarıyız. Birer emanetçi olarak, bu emanete sahip çıkmak hepimizin misyonu. Şayet bu yapılanları anlatmaz, susarsak, bizim de PKK yandaşlarından bir farkımız kalmaz. Bunun için boş geçirecek bir dakikamız bile yok. 35 günde bunları vatandaşlarımıza anlatacağız. Seçim günü de sandıklara sahip çıkacağız. O gün, milletvekilimiz de vilayet liderine hepimiz vazifeliyiz. Önümüzde az bir vakit kaldı, inşallah yapacağımız çalışmalarla seçim gününü düğün gününe çevirelim. Birilerinin ayaklar altına aldığı seccadelerde, şükür namazımızı kılalım” diye konuştu.

AK Parti Kestel İlçe Lideri Nesri Demir, ise düzenledikleri iftar yemeğinin bir manada aslında Türkiye’nin geleceğini oylayacağımız 2023 seçim çalışmalarıyla ilgili bir istişare toplantısı olduğunu belirtti.

Başkan Demir, kendilerine düşenin 20 yılda yapılanları vatandaşlara gerçek biçimde anlatmak, milletin emaneti olan oylara sahip çıkarak çalışmalarını seçim zaferiyle taçlandırmak olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir