Fatih Altaylı: Zannediyorsunuz ki, iktidar doktorlara şiddetten rahatsız; aksine, kendilerinden başka sorumlu buldukları için bence mutlular!

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, uzun yıllardır doktora yönelik şiddet olaylarında kayda bedel artış olmazken son iki yıl içinde birden teğe olayların “patladığını” belirterek, iktidarın kurduğu sıhhat sisteminin “çöktüğünü” ve hekimlerin amaca koyulduğunu söz etti.

“Başlangıçta memnuniyet veren fakat aslında yanlış olan sistem tükendi. Deniz bitti. Üzerine bir de ülke iktisadının toptan makûs yönetilmesinden kaynaklanan kur artışları ve Hazine’nin SOS vermesi eklenince, sıhhat sisteminin üzerine bir de beleşçi 6 milyon göçmen oturunca sistem çöktü” diyen Altaylı, “Ancak bu çöküşe bir sorumlu bulmak gerekiyordu. İyi olan her şeyin sahibi, makûs olan ya da berbata giden her şeyi ise diğerlerine bağlayan AK Parti iktidarı burada da bir hatalı bulmalı, çöküşü birinin üzerine yıkmalıydı” ifadesini kullandı. 

Doktorların maksada koyulduğunu belirten Altaylı, şu tabirleri kullandı:

“Doktorlar berbattı. Paracıydı. Zati açgözlüydüler. Parası olmayana bakmıyorlardı. Yurt dışına kaçıp çok para kazanmak istiyorlardı. Böylece sıhhat sistemindeki çöküş gözden kaçırıldı. Sıkıntı bir sistem sorunu değilmiş üzere gösterilip, mevzu tabip sıkıntısına indirgendi.

Siz zannediyorsunuz ki, iktidar hekimlere yönelik şiddetten rahatsız. Tam bilakis, kendilerinden öteki bir sorumlu buldukları için bence memnunlar. İlerleyen yıllarda hastalananlara da artık AK Parti teşkilatlarındakiler bakar.” 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir