Başakşehir’de Emre Belözoğlu’nun tepkisi sürdü: “Hala çok sakin değilim”

İstanbul Başakşehir Teknik Yöneticisi Emre Belözoğlu, “Tarihimizin en değerli maçını oynayacağız. Rakibimize güzel hazırlandık. Birtakım sorunlarımız ve sakatlarımız var. Onları muhakkak oranda değerlendirebileceğiz. Buraya gelecek insanların takviyesi ve duasıyla futbolun gerçeklerini yerine getirip çeyrek finale yükselmek istiyoruz” dedi.

İstanbul Başakşehir, UEFA Avrupa Konferans Ligi Son 16 Çeşidi rövanş maçında Belçika grubu Gent’i yarın TSİ 20.00’de Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda konuk edecek. Birinci maçta deplasmanda rakibiyle 1-1 berabere kalan Başakşehir’de teknik yönetici Emre Belözoğlu ve futbolculardan Berkay Özcan, rövanş müsabakası öncesinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Kulüp tarihinin en değerli maçına çıkacaklarını vurgulayan Belözoğlu, “Adnan Januzaj dışında hiçbir oyuncumuzun çeyrek finali yok. İik kez bu türlü bir maça çıkacağız. Tarihimizin en kıymetli maçını oynayacağız. Rakibimize güzel hazırlandık. Birtakım problemlerimiz ve sakatlarımız var. Onları aşikâr oranda değerlendirebileceğiz. Buraya gelecek insanların dayanağı ve duasıyla futbolun gerçeklerini yerine getirip çeyrek finale yükselmek istiyoruz” diye konuştu.

“DÜNYA KUPASI ORTASI VE ZELZELE FELAKETİ, OYUNCULARI RUHSAL OLARAK OLUMSUZ ETKİLEDİ”

Takımdaki performans dalgalanmaları üzerine gelen bir soruya ise Belözoğlu, “Genel fotoğrafa bakarsak değerli işler çıkarıyoruz. Kadroda dalgalanmalar oluyor. Giden ve gelen oyuncular var. Olağan dönemlerde 2-3 kere ulusal grup ortası olur. Dünya Kupası ortası ve sarsıntı felaketi, oyuncuları ruhsal olarak olumsuz etkiledi. Kaybettiğimiz maçlar da dahil olmak üzere oyunun galibiydik. Skorların geleceğini düşünüyorum. Bu oyun bizi bu günlere getirdi. Bu kayıpların bazen performansımıza bazen de dış etkenlere bağlı olduğunu düşünüyorum” biçiminde karşılık verdi.

“ROTASYON SÖZÜNÜ HERKES KULLANABİLİR LAKİN BENİM 24-25 TANE EŞ BEDEL OYUNCUM VAR”

Sezon başından beri maçtan maça birinci 11’de çok fazla oyuncu değiştirmesinin hatırlatılması üzerine Belözoğlu, “Biz Beşiktaş maçını da çok önemsedik. Lig bizim için değerli. Beşiktaş maçından iki gün evvel şiddetli kaidelerde bir maç oynadığımızı düşününce olabildiğinde Beşiktaş maçına da en güzel 11’imizi çıkardık. Rotasyon sözünü herkes kullanabilir lakin benim 24-25 tane eş paha oyuncum var. Yarın Beşiktaş maçında oynayan ve biraz daha dinlenmiş oyunculardan şurası bir birinci 11 oluşturacağız. Hem Türk hem de kulüp tarihi için kıymetli bir maç olacak. Üstesinden geleceğimizi düşünüyorum” sözlerini kullandı.
Başakşehir’in Gent’i elemesi halinde tertipteki gayelerinin sorulması üzerine ise Belözoğlu şunları söyledi:
“Benim telaffuzlar genelde enteresan ve savlı oluyor. Karşımızdaki ekip dirençli ve oturmuş bir grup. Performansımız, bizi bu grubun önünde göstermiş olabilir lakin değerli bir ekibe karşı oynayacağız. İnşallah kazanan taraf olup sonrasını düşüneceğiz. Yarın kazanmadan önümüzü düşünemeyiz.”

“ÇEYREK FİNAL KARŞIMIZA ÇIKARSA BUNU DAHA İLERİYE TAŞIMA MAKSADINDA OLACAĞIM”

Çeyrek finale kalmaları halinde bununla yetinmeyeceklerini aktaran genç teknik adam, “Futbolculuk mesleğimde çeyrek finaller, yarı finaller ve hatta finaller çok nasip oldu ancak teknik adam olarak oynamak kolay değil. Teknik adamlığı çok seviyorum. Oynatmak istediğim oyunu ekip alanda gösterdiğinde memnun oluyorum. Ülkemizde teknik yöneticilik çok sıkıntı. Çeyrek final de karşımıza çıkarsa bunu kâfi görmeyip daha ileriye taşıma gayesinde olacağım” dedi.

“2 TANE KIZIMIN YANINDA EŞİME VE ANNEME EDİLEN HAKARETLER, BAYANA ŞİDDET DEĞİL Mİ?”

Belözoğlu, ligde hafta sonu oynadıkları Beşiktaş maçında siyah-beyazlı taraftarların eşine ve annesine ettiği küfürlerden sonra basın toplantısında yaptığı açıklamaların konuşulması üzerine de mevzuya açıklık getirdi.

2 tane kızının yanında eşine ve annesine edilen küfürlerin konuşulması gerektiğini belirten Belözoğlu, “Hala daha çok sakin değilim. Konuşulması gereken 2 tane kızımın ve eşimin 25 metre ötesinde 35 dakika boyunca eşime ve anneme küfredilmesiydi. Benim kendi eşim ve annem hakkında söylediklerimin bir anda tüm bayanların geçmiş ilgilerine geliyor olmasını anlamlandıramıyorum. Şunu samimice söyleyeyim, Beşiktaş’ın çok hoş bir mottosu var ‘Şerefinle oyna, hakkınla kazan’ diye. Benim atfettiğim gurur oydu. O mottoya yakışıyor mu, bu yapılan hakaretler? Bunlar bayana şiddet olmuyor mu? Konuştuğumuz vakit karnımızdan değil kalbimizden konuşalım. Hissetmediğim bir hissin hesabını bir tek Allah’a veririm. Bir bayanın geçmişinde yaşamış olduğu şeyler, bir bayanın onurunu ya da şerefsizliğini belirleyecek şeyler midir? Bunu kabul eden hangi zihniyet, saçma sapan bir zihniyet değildir? Benim kendi annem ve eşim üzerinden verdiğim örnekler, nasıl insanların geçmişte yaşamış olduğu şeylere bağlandı, kuramıyorum bu ilişkiyi. Sokakta bir bayan, bu haberi açtığında birinci bunu okuduğunda doğaldır benle alakalı fikirlerinin bu türlü olması ve bunu doğal karşılıyorum fakat sürecin nasıl geliştiğine bir bakalım. Hiç kimse vicdan terazisini bırakmamalı” açıklamasında bulundu.

BERKAY ÖZCAN: YARIN DAHA DÜZGÜN BİR SONUÇ ALACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM

Yarın pas oyununu daha yeterli oynayacaklarını aktaran İstanbul Başakşehir’in ulusal oyuncusu Berkay Özcan ise “Oradaki maçta ikinci yarı, saha kuralları zorluydu. Birinci yarı ise daha yeterliydi ve birinci yarı daha uygun pas oyunu oynayabilirdik. Düzgün bir sonuçla ayrıldık diyebiliriz. Yarın daha yeterli olacağını düşünüyorum. Kendi alanımızda pas oyununu daha düzgün oynuyoruz. Bunu da inşallah yarın yapacağız” diye konuştu.

“8 NUMARA DURUMUNDA KENDİMİ ÂLÂ HİSSEDİYORUM”

Emre Belözoğlu ile birlikte gol yollarında daha fazla katkı vermeye başladığını belirten Özcan, “Benim için de çok değerli bir maç. Kendimi geliştirmek istiyorum. Bu sene daha çok gol atmaya başladım. Bunu devam ettirmek istiyorum, yeni şeyler öğrenme amacındayım. Artık 25 yaşındayım, vakit ilerliyor. Her yaşta bir şeyler öğrenebilirsin. Ben de kadroya katkı sağlamak için elimden geleni yapacağım. 8 numarada kendimi yeterli hissediyorum. Şu anki durumum, en rahat ettiğim durum diyebilirim” sözlerini kullandı.
Türk gruplarının Şampiyonlar Ligi’nde olması gerektiğini belirten ulusal oyuncu, “Bizim ekiplere baktığınızda bu tertipte düzgün sonuçlar elde ettik. Amaçlarımızın daha çok Şampiyonlar Ligi olması gerekiyor lakin herkes o kulvarda oynayamıyor. Şampiyonlar Ligi’nde oynayamayan kadroların amacı de Konferans Ligi’nde final olmalı” diyerek kelamlarını noktaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir