AK Parti adaylarını açıklıyor

AK Parti’de 31 Mart lokal seçimleri için hazırlıklar tüm süratiyle devam ediyor. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere aday olacak isimler merakla bekleniyor.

İstanbul adayı, yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulacak. Aday tanıtım toplantısında 12 büyükşehir ile 16 ilin belediye lider adaylarının açıklanması planlanıyor.

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Ali ihsan Yavuz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 15 Ocak’ta AK Parti’nin Ankara’da yeni yaptığı binada düzenlenecek programla, kalan büyükşehir ve vilayetlerin tamamı ile seçim beyannamesini açıklayacağını söyledi.

Yavuz, MHP ile tamamladıkları görüşmelerin ayrıntılarını da paylaştı.

13 toplantı yaptıklarını aktaran Yavuz, “İlkeleri hakikat koyalım diye uğraştığımız için bu türlü. 5 vilayette MHP adayını destekleyeceğiz. 24 vilayette MHP aday çıkartmayacak, bizim adayımızı destekleyecek. 22 vilayette de karşılıklı rekabet edeceğiz.” dedi.

AK Parti, Cumhur İttifakı’nın öbür ortaklarıyla da görüşmelerini sürdürüyor. Demokratik Sol Parti ve Büyük Birlik Partisi heyetleri başka ayrı AK Parti Genel Merkezi’nde ağırlandı. AK Parti heyeti Yine Refah Partisi’ni de ziyaret etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir