Twitter’da mavi tık tartışmaları sürerken insanlar adını “Elon Musk” yapınca Musk kızdı: Süresiz cezalar geliyor

T24 Dış Haberler

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, platformda birçok kişinin ismini “Elon Musk” olarak değiştirip kendisiyle alay etmesinin akabinde “açık bir biçimde parodi olduğunu belirtmeden diğerlerini taklit eden hesapların” süresiz olarak askıya alınacağını belirtti. 

Aynı vakitte kendisini Twitter CEO’su olarak atayan Musk pazar akşamı , “Eskiden askıya almadan evvel bir ihtar veriyorduk lakin artık yaygın onaylamalar yaptığımız için ihtar yapılmayacak” dedi

Musk, “Herhangi bir isim değişikliğinin hesabın mavi tıkı kaybetmesine sebep olacağını” belirtti. 

Pazar günü ortalarında ünlü isimlerin de bulunduğu Twitter kullanıcıları, hesapta görünen isimlerini ‘Elon Musk’ yahut ona yakın bir şeye değiştirip paylaşım yaptıktan sonra hesapları askıya alındı. Hesabı askıya alınanlar ortasında ABD’li komedyen Kathy Griffin de bulunuyor.

Oyuncu Valerie Bertinelli de cumartesi günü ismini Musk’a çevirerek salı günü ABD’de yapılacak orta seçimler için Demokrat adaylara dayanak iletileri yayımlamıştı. Bertinelli daha sonra kendi ismine dönerek, “Eğlendim, tamamdır. Sanırım ne demek istediğimi tabir edebildim” yazdı 

Musk’a yönelik bir cins protestoya dönen isim değiştirme dalgası, Twitter’ın onaylanmış hesapları gösteren mavi tıkı 8 dolara satma kararının sebep olabileceği tehlikelere de dikkat çekmeye çalışıyor. 

Musk, bu telaşla ilgili paylaşımda bulunan eski bir gazeteciye, “Sen sorunu temsil ediyorsun: Hakikat bilginin tek kaynağının kendileri olduğunu düşünen gazeteciler. Bu büyük bir yalan” yazdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir