Son dakika: Kılıçdaroğlu, partisinin vizyon belgesini açıklıyor! Salon hınca hınç dolu

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “3 Aralık’ı bekleyin” kelamlarıyla duyurduğu “İkinci Yüzyıla Çağrı” başlıklı toplantı İstanbul’da başladı. Kılıçdaroğlu’nun konuşması öncesi salon hınca hınç dolarken, İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, ABB Lideri Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu da programa katılanlar ortasında bulunuyor.

“HALKIMIZDAN NEDEN OY İSTEDİĞİMİZİ ÖĞRENECEKSİNİZ”

Günlerdir merakla beklenen konuşmasına başlayan Kılıçdaroğlu, “Her şey bu ülkede çok lakin çok hoş olacak. Bundan hepinizin emin olmasını isterim. Sizin kadar ben de çok heyecanlıyım. Münasebetiyle heyecanla konuşmama başlıyorum. Bugün halkımızdan neden oy isteyeceğimizi öğreneceksiniz. Yeni bir tertibe, yeni bir Türkiye hayaline, yeni bir siyaset üstü anlayışa oy isteyeceksiniz. Bugün dinleyeceğiniz yalnızca bir krizden çıkma programı olmayacak. Krizden alnımızın akıyla ve daima birlikte çıkacağız.” tabirlerini kullandı.

“ONUN VİZYONUNU TAM MANASIYLA HAYATA GEÇİRME GÜNÜDÜR”

Kılıçdaroğlu, kelamlarına şöyle devam etti: “Bugün ülkenin bahtını değiştirme günüdür. Bunun dermanı mevcut tek adam gitsin öbür bir tek adam gelsin değildir. Tek adam gitsin, yerine çalışan yeni bir sistem gelsin. Türkiye, cumhuriyetin ikinci yüzyılında bir daha bu türlü acımasız, kutuplaşmış periyotlar yaşamayacak. Türkiye’yi kurumları tekrar inşa edilmiş, bölgesinde barışın ve refahın merkezi olan bir ülke yapacağız. Sıkıntı Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük hayaline sahip çıkmaktır. Onun vizyonunu tam manasıyla hayata geçirme günüdür.

“İNANDIĞIM VİZYON SEYAHATİNDEN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİM”

Dünyada ve Türkiye’den konusunda uzman ve prestijli 70 şahıstan oluşan büyük bir güç birliğinden kelam ediyorum. Bilim, teknoloji ve yatırımın iki büyük merkezi olan ABD ve İngiltere’ye ziyaretlerde bulundum. Ne derlerse desinler inandığım vizyon seyahatinden asla vazgeçmeyeceğim. Zira ne istediğimi ve bu yolun nereye varacağını daha başlarken biliyordum. Bay Kemal çıktığı yoldan asla geri adım atmaz. Seyahatlerimde ve sonrasında bahsettiğim 70 pahalı isimle tek tek görüştüm ve onları siyaset üstü güç birliğine katılmaya davet ettim. Unutmayın bedelli arkadaşlar, siyasi ve siyaset üstü, rozetli yahut rozetsiz hepimiz ülke için, vatan için daima birlikteyiz.”

Ayrıntılar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir