Sinan Ateş’in dayısı MHP’den istifa etti: Bildiklerimizi anlatacağız

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in Ankara’da silahlı akın sonucu öldürülmesinin akabinde MHP tabanında reaksiyon istifaları devam ederken, Bursa’dan da birinci istifa geldi. Sinan Ateş’in, dayısı Yıldırım Belediyesi MHP’li meclis üyesi Mustafa Bozkurt, partisinden istifa etti.

“YILLARIMIZI VERDİK BİR DAVA UĞRUNA”

Konuya ait SÖZCÜ’ye açıklama yapan Yıldırım Belediyesi meclis üyesi Mustafa Bozkurt, “Artık eski Türkiye’de yaşamıyoruz. Yıllarımızı verdik bir dava uğruna. Bizim gerimizde olmayan bir toplumda olmamız bize ziyan verecektir. Bu fikir ile MHP’den istifa ettim. Bağımsız meclis üyesi olarak hizmetime devam edeceğim” dedi.

“ADALETİN TECELLİ EDECEĞİNE KALBEN İNANIYORUZ”

Yeğeni Sinan Ateş’in cinayeti ile ilgili de konuşan Bozkurt, “Bizim gösterdiğimiz reaksiyonlar çok birşey değil aslında. Biz adaletin tecellisini bekliyoruz. Adaletin yürüyen çarkına biz mahzur olan taraf olmak istemiyoruz. Haykırmayışımız, sessiz kalışımız, bir yerden korktuğumuz, çekindiğimiz için değil. Anayasa’daki adaletin tecelli edeceğine kalben inanıyoruz” tabirlerini kullandı.

“SÜMEN ALTINA KOYULMASINA ASLA HAZMEDEMEYİZ, ETMEYECEĞİZ DE”

Bağımsız meclis üyesi ve Sinan Ateş’in dayısı Mustafa Bozkurt şöyle konuştu;

“Bu ülkede bu türlü tanım edilecek yüzlerce insan ya dövüldü, ya yaralandı, ya da öldürüldü. Biz bunları yaşadık. Sinan benim yetiştirdiğim bir evladım. Sinan’ımın asla bu biçimde unutulan bir isim olmasını istemiyorum. Onu daima yaşatacağız. Biz Bursa’da 250 bin Giresunluyuz. Bu kadar büyük bir topluluğun, evladının evrakının sümen altına koyulmasına asla hazmedemeyiz. Etmeyeceğiz de.”

“CUMHURBAŞKANIMIZIN İRADESİNİ BEKLİYORUZ”

“Biz Cumhurbaşkanımızın iradesini bekliyoruz aslında. Cumhurbaşkanımız bu işe irade koyup, bu evrakın aydınlanması ismine ve kimlere kadar uzanacaksa ki, uzanacağı bilgileri bize iletiliyor. Biz sabırla bunu bekliyoruz. Önümüzde de bir seçim var. Artık seçime girerken ne şuandaki muhalif partilerin ne de iktidardaki partinin bizim tarafımızdan ziyan görmesini asla istemiyoruz.”

“O GÜNE KADAR SABIRLA BEKLEYECEĞİZ”

“Biz Sinan evladımızın 40’ı mevlidini 11 Şubat Cumartesi akşam okutacağız. O güne kadar sabırla bekleyeceğiz. Ondan sonra bir şeyler açıklanamaz ise biz bildiklerimizi anlatacağız. Sokak süpürgesinin bildiği mevzuyu devletin irade koyucuları, kanun gözeticileri bilmiyor ise biz onlara anlatırız. Aslında kapalı bir şey yok. Açık açık biliniyor. Benim kardeşim Halil İbrahim Bozkurt, ‘Bizim katilimiz mecliste’ sözünü tahminen vakitsiz söyledi fakat, aslında vakitsiz da değil, biz bunları biliyoruz yani. Bugün dokunulmazlıkları olanlar, yarın bizim üzere dokunur hale gelecektir. Kim bu ülkede bir cürüm işlemiş ise cezasını artık çekmeli. Eski Türkiye yok, eski Türkiye bitti. Sinan Ateş’te bu ülkede artık faili meçhul cinayetlerin olmamasının mihenk taşıdır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir