MHK Başkanı Lale Orta’nın Galatasaray Maçında Özet Görüntüleri Değiştirdiği İddiası Çok Konuşulacak!

MHK Başkanı Lale Orta, daha evvel beINSports’ta yer aldığı Trio programındaki yorumculara müdahale ettiği tezi gündeme bomba üzere düştü. Galatasaray maçında Zaniolo’ya yapılan sert müdehale sonrasında VAR odasından aldığı manzarayla yayıncı özetine koydurduğu tez edildi. Durumu kırmızı kart olarak pahalandıran yorumcuları tehdit ettiği MHK Başkanı Lale Orta hakkında ortaya atılan tezlere birlikte bakalım.

Galatasaray-Kasımpaşa maçında Zaniolo ile Donk ortasındaki çabada sonrası hakem rastgele bir kart göstermemiş ve VAR ikazda bulunmamıştı.

Karşılaşmanın akabinde ise konumu kıymetlendiren futbol yorumcuları Donk’un kırmızı kart gerektiğini söylemişti.

Spor Gecesi programında Haluk Yürekli ve Gökhan Dinç ise çok çarpıcı bir tez ortaya attı. MHK Başkanı Lale Orta’nın eskiden misyon yaptığı beIN Sports’a baskı yaptığını ve Trio programında duruma kırmızı kart diyen eski hakemlere çok kızdığı tabir edildi.

Lale Orta’nın yaptığı baskıyı anlatan Haluk Yürekli: “Merkez Hakem Kurulu Lideri Lale Orta, Galatasaray – Kasımpaşa maçında Galatasaray oyuncusuna yapılan faule kırmızı kart diyen yorumcuları arayıp tehdit ediyor, daha da kıymetlisi VAR odasından bir manzarayı dışarı servis ediyor! Bu nasıl bir güçtür!”

“Sonrasında VAR odasından telefonla çekilmiş manzarayı BeIN Sports yetkilisine gönderiyor Lale Orta. Bunun akabinde özet imaj değiştiriliyor ve Lale Orta’nın istediği imaj özet imaja koyuluyor!”

Lale Orta’nın Okan Üniversitesi’nde vazifesine devam ettiğini ve Fenerbahçli bir yöneticiden maaş aldığını, bu durumda MHK Başkanlığı yapamayacağını söyleyen Haluk Yürekli’nin iddiaları?

Gazeteci Burhan Can Terzi, toplumsal medya hesabından Lale Orta’nın, VAR Odası’na ve Yayıncı kuruluşa Donk-Zaniolo konumuyla ilgili müdahale ettiğini teyit ettiğini söyledi.

Sizler bu olay hakkında ne düşünüyorsunuz? Argümanlar doğruysa istifa edilmeli mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir