Manisa’nın nakil ambulansı ve ekibi hastaların yanında

MANİSA (İGFA)- 2022 yılının geride bırakılan kısmında de 900’ün üzerinde vatandaşın yararlandığını belirten Sıhhat İşleri Dairesi Lideri Erhan İnce, ambulans sayısı ve grup sayısını arttırarak vatandaşlara daha da âlâ bir halde hizmet vermeyi hedeflediklerini söyledi.

Sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde çalışmalarını sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, yaşlı, engelli ve yatalak durumda olan hastaların sıhhat tesislerine ulaşımı noktasında hizmet vermeye devam ediyor.

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Hasta Nakil Ambulansı ve uzman işçisi tarafından meskenlerinden alınan vatandaşlar, sıhhat tesisinde tedavisi tamamlandıktan sonra tekrar konutlarına bırakılıyor. Uygulama hakkında bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Sıhhat İşleri Dairesi Lideri Erhan İnce, “Manisa Büyükşehir Belediyesi Sıhhat İşleri Dairesi Başkanlığı olarak bilhassa yaşlı, engelli ve yatalak durumdaki hastaların sıhhat tesislerine ulaşımı noktasında hizmet vermekteyiz. Uzman işçimiz tarafından, vatandaşlarımızı konutlarından alıp, sıhhat tesisinde tedavisi tamamlandıktan sonra tekrar meskenlerine bırakmak suretiyle vatandaşlarımıza Büyükşehir Belediyesi olarak dayanak oluyoruz” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Hasta Nakil Ambulansı’ndan 2021 yılında bin 297 hastanın faydalandığını belirten İnce, “2022 yılında ise şu ana kadar 900’ün üzerinde hastamız bu hizmetten yararlandı. Önümüzdeki periyotlar için Büyükşehir Belediye Liderimiz Cengiz Ergün’ün talimatlarıyla ikinci bir ambulans almak üzere teşebbüslere başladık. İnşallah grubumuzu ve ambulans sayımızı arttırarak vatandaşlarımıza daha da güzel bir biçimde hizmet vermeyi hedefliyoruz” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir