Ceza kesilen taksi şoföründen polise tepki: Belki sana yıldız takarlar

İstanbul Kadıköy’de polis grupları taksi sürücülerine yönelik trafik kontrolü gerçekleştirdi. Emniyet kemeri takmama hatasından para cezasına çarptırılan taksi sürücüsü, cezayı kesen polis memuruna, “yaz cezayı tahminen sana yıldız takarlar” dedi.

Kadıköy’de İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı takımlar, taksilere yönelik kontrol gerçekleştirdi. Kontroller çerçevesinde şoförlerin belediye dokümanları, emniyet kemerleri ve şoför evrakları denetim edildi. Rıhtım Caddesi üzerinde gerçekleştirilen kontrolde emniyet kemeri takmadığı tespit edilen 7 taksi şoförüne toplamda 7 bin 52 lira cezai süreç uygulandı.

Denetimlerde emniyet kemeri takmadığı tespit edilen bir taksi şoförü ise kendisine cezai süreç uygulayan polis memuruna yansıda bulundu. Kontrollerde emniyet kemeri takmadığı için ceza uygulanan taksici, “Ceza yazacaklar, ben de burada bekleyeyim herkese yazalım. Müşterimin acil işi vardı, ben de parktan çıktım takamadım. Cezayı yapıştırdın, tahminen de yıldız takarlar sana” dedi.

Taksi şoförü, emniyet kemeri takmadığından ötürü 436 lira ceza yedikten sonra olay yerinden ayrıldı. (İHA)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir