Bursa Yıldırım bir sağlık merkezine daha kavuştu

BURSA (İGFA) – Yıldırım Belediyesi ve hayırsever işbirliği ile ilçeye kazandırılan Nurten Oğuz Gültekin Aile Sıhhati Merkezi hizmete açıldı.

Düzenlenen törene Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ın yanı sıra Yıldırım İlçe Kaymakamı Metin Esen, Vilayet Sıhhat Müdürü Dr. Orkun Yıldırım, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı İrfan Akkaya, MHP İlçe Lideri Kadir Taşçı, İlçe Sıhhat Müdürü Dr. Ferhat Ekinci, İlçe Emniyet Müdürü Sakip Yalta ve vatandaşlar katıldı. 420 metrekarelik alandan oluşan 2 katlı Nurten Oğuz Gültekin Aile Sıhhati Merkezi ve 112 Acil Sıhhat İstasyonu’nda 2 doktor, 2 aile sağlığı çalışanı hizmet verecek. Merkezde; 4 adet muayene odası, laboratuvar, aşılama ve çocuk izlem odası, tıbbi müdahale odası, bebek emzirme odası, toplantı salonu ve muhtarlık bulunuyor.

12 SIHHAT YATIRIMI

Nurten Gültekin Oğuz Aile Sıhhat Merkezi ve 112 Acil Sıhhat İstasyonu’nun ilçeye güzel olmasını dileyen Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Şehrimize hizmet noktasında sivil toplum kuruluşlarımızla, hayırseverlerimizle ve devlet kurumlarımızla birlikte hareket ediyoruz. Vazifeye geldiğimizden bu yana 12 aile sıhhat merkezini hizmete açtık. Gelecek devirde Hacivat, Değirmenönü, Emirsultan ve Çelebi Mehmet Mahallelerine de aile sıhhat merkezleri kazandırarak sıhhat yatırımlarına yeni halkalar ekleyeceğiz. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Fidyekızık ve Bağlaraltı Mahallesi’ne hizmet verecek olan Nurten Oğuz Gültekin Aile Sıhhati Merkezi’nden binlerce hemşehrimiz yararlanacak. Bu hoş yapıtın ilçemize kazandırılmasında katkısı olan Hayırsever Nurten Gültekin Oğuz’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İl Sıhhat Müdürü Dr. Orkun Yıldırım, “Yıldırım yeniden atakta. Son yıllarda arka arda yapılan aile sıhhat merkezleri ile kentimizde hoş bir noktaya ulaştık. Uğraşlarından ötürü Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ve grubunu tebrik ediyorum” dedi. Yıldırım Kaymakamı Metin Esen, “Belediyemiz, ilçeye 12’nci sıhhat yatırımını kazandırdı. Kederi hizmet üretmek olan Liderimiz, insanlarımızın her türlü gereksinimlerine yanıt vermek için ağır bir uğraş sarf ediyor. Liderimiz Oktay Yılmaz ve takımını tebrik ediyorum. İlçe Sıhhat Müdürü Ferhat Ekinci’ye gayretlerinden dolayı ve hayırseverimiz Nurten Gültekin Oğuz’a katkılarından ötürü teşekkür ediyorum” kelamlarını kaydetti.

Program, protokolün merkez ziyareti ile sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir