Bülent Arınç’tan İmamoğlu itirafı… Yalvardım

AKP’nin kurucularından ve TBMM’nin eski Lideri Bülent Arınç, Habertürk’te Mehmet Akif Ersoy’un sorularını yanıtlayarak gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Açıklamalarında İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’na da yer veren Arınç, 2019 yılındaki mahallî seçimlere değindi.

İBB Lideri İmamoğlu’nun seçilmesinden sonra kelam konusu kararın geçersiz sayıldığı ve yine seçim kararının alınmasının yanlış olduğunu tabir eden Arınç, “Kimin önüne farklı biçimde geçerseniz onu büyütmüş olursunuz. 18 bin oy farkıyla kazanmış bir insanı 850 bin oy farkıyla kazanmış insan hale getirirsiniz. Bunu yapmayın diye yalvardım. Tahminen sakalım yok diye dinlemiyorlar lakin sakallı insanların da kelamlarının çok dikkate alındığını göremiyorum son zamanlarda” diye konuştu.

Ersoy’un “Kimlerle görüştünüz, oradaki durum neydi. Pekala bundan sonra ne olacak” sorularına Arınç şu sözlerle karşılık verdi:

“Her şey aşikar, gazeteler yazıyor. Türkiye’de hiçbir şey kapalı kalmaz. Bugün her şey ortada. Ne sizin bir şey söylemenize ne de benim bir şey söylememe gerek var. Toplumsal medya bir taraftan ortaya çıkan fotoğraflar bir taraftan. Bunlarla kim ne yapmıştır bir kanaat edinebilirsiniz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir