Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım ile fotoğrafı ortaya çıkan validen ilk açıklama: “Fakirin fukaranın emrindeyiz”

Erzurum Valisi Okay Memiş, kendisinin bulunduğu bir fotoğraf karesi hakkında toplumsal medyada yapılan paylaşımlarla ilgili açıklamada bulundu.

Vali Memiş, Palandöken’deki bir otelde düzenlenen programda, gazetecilere, Türk, Kürt, Sünni, Alevi, sağcı, solcu ayırımı yapmadığını ve herkese eşit uzaklıkta olduğunu söyledi.

Herkesi kucaklamaya çaba gösterdiğini anlatan Memiş, şöyle konuştu:

“Buna karşılık bir şeyi dertleşme babında sizlerle paylaşmak istiyorum. Kaç gündür televizyonlarda izliyorsunuz. Bir fotoğraf karesi yüzünden bendenizi bilhassa linç eden kampanya yürütülüyor. Bu kadar adaletsizlik olur mu? Tek bir fotoğraf, saniyelik fotoğraf karesinden. Şaşkınlık içerisindeyim. 30 yıllık meslek hayatımda bu türlü bir şey ile karşılaşmadım. Bu nedir ya, bu nasıl bir seviyesizliktir? Bir şey de söyleyemiyoruz. Ne söylesek diğer yere çekilecek ancak bu yaptıklarımızı ve hizmetlerimizi sizlere bilhassa anlattım.”

Memiş, bir fotoğraf karesiyle linç edildiğini belirterek, “Nasıl adaletli insanlarsınız, bu nasıl adalet ve gazetecilik, nasıl bir siyaset anlayışı? Devlet adamlığını biz sizden mi öğreneceğiz? 30 yıllık meslek hayatımızı bir esnaf ziyaretindeki kareyle yok mu edeceğiz? Biz vatandaşın, yoksulun fukaranın emrindeyiz, güç odaklarının buyruğunda değiliz, hiçbir vakit da olmadık. Yani insanın sabrını zorluyorlar. Bu türlü bir şey olabilir mi? Saniyelik bir kare ile günlerdir üstümüze geliyorlar. Bu türlü bir şey olabilir mi? Bu nasıl adalet anlayışı.” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir