Başkan Aktaş’a sevgi seli

BURSA (İGFA) – Bursa’da bu devir altyapıda ulaşıma, kültürden spora kadar pek çok çalışmayı hayata geçiren ve yeni periyoda dair vizyon projelerini açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Bursa Büyükşehir Belediye Lider adayı Alinur, Osmangazi İlçesi Emek Mahallesi’nde düzenlenen nokta mitinginde yüzlerce vatandaş tarafından karşılandı. Güne Çalı Mahallesinde esnaf buluşmasıyla başlayan Lider Aktaş, akabinde Üçevler Pazar alanını gezerek esnafla sohbet etti. Daha sonra Memur-Sen iftarına katılan Lider Aktaş, Emek Mahallesi’nde düzenlenen nokta mitinginde meşale ve havai fişekler ortasında yüzlerce vatandaş tarafından karşılandı. Mahalle halkının büyük ilgi gösterdiği buluşmaya, Lider Aktaş’ın yanı sıra AK Parti Genel Başkanvekili ve Bursa Milletvekili Efkan Ala, Bursa Milletvekilleri Mustafa Varank, Refik İtina ve Mustafa Yavuz, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, AK Parti MKYK üyesi Önder Matlı, AK Parti Vilayet Lideri Davut Gürkan, MHP İl Başkanı Muhammet Tekin, Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, meclis üyeleri ve siyasi parti temsilcileri de katıldı.

“ÇÖPLÜK BURADAN KALKACAK”
Düzenlenen küçük mitingde meydan hınca hınç dolarken, Lider Aktaş’ın konuşması sık sık alkış ve sloganlarla kesildi. Tüm Bursalıların Ramazan ayını tebrik eden Lider Aktaş, Bursa’nın burçlarına tekrar Cumhur İttifakı bayrağını dikeceklerini söyledi. Gittikleri her yerde büyük bir coşkuyla karşılandıklarını belirten Lider Aktaş, Emek ve civar mahallelerin Hamitler’deki çöplükten ötürü mağdur olduğunu, 2019’da bu çöplüğü kaldırmak için harekete geçtiklerini söz etti. Birçok araştırma yapıldığı ve üç üniversiteden onay aldıklarını lisana getiren Lider Aktaş, “ÇED Raporu’nu çıkarttık. Bakanlıktan onay aldık. Nihayetinde Kayapa dışında bir yer bulduk. Fakat bu memlekette her iyi işin önüne takoz olan birileri var. Üç sene boyunca mahkemelerle uğraştırdılar. Birkaç ay evvel mahkeme bizi haklı buldu. Birilerine karşın bu çöplük Allah’ın müsaadesiyle buradan kalkacak. Hiç kuşkunuz olmasın” diye konuştu.

“KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ BAŞLATACAĞIZ”
Emek beldesinin mahalle olup Osmangazi’ye bağlanmasının akabinde ana kucağından spor tesislerine ve en son yapılan Hatice Kübra İlgün Spor Salonu ve Gençlik Merkezi’ne kadar birçok çalışmanın Osmangazi Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığını hatırlatan Lider Aktaş, bu devrin ise kentsel dönüşüm devri olacağını söyledi. Dört periyot belediye başkanlığı yapanların dört tane eser ortaya koymadan son günlerde konuştuğunu anlatan Lider Aktaş, “Bu kentte en hoş şenlikleri de kültür sanat programlarını da kentsel dönüşümleri de biz yapıyoruz. Emek’in tüm mahallelerinde de kentsel dönüşümü başlatacağız. Vatandaşlarımızın hem Osmangazi’de hem Büyükşehir Belediyesi’nde Cumhur İttifakını destekleyeceğine inanıyoruz. Soğuk havaya karşın ilgi ve alakanız için teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların akabinde Lider Aktaş ve protokol üyeleri, yüzlerce vatandaşla birlikte Yakup Aktaş Caddesi’nden Emek Taziye Evi’ne kadar yürüyerek gövde gösterisi yaptı. Muş, Bitlis, Ağrı, Van ve Siirtli aile büyükleri ve kanaat başkanlarıyla buluşan Lider Aktaş, yeni devir projelerini anlatıp katılanların görüş ve niyetlerini dinledi. Lider Aktaş son olarak Emek bölgesi esnafı, dernek ve sivil toplum kuruluşlarının üyeleri ve vatandaşlarla Yakup Aktaş Kültür Merkezi’ndeki sahur programında biraraya geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir