AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, “Tek yürek olarak üstesinden geleceğiz”


AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, beraberindeki Seferihisarlı gönüllüler ile Adıyaman Gölbaşı deprem bölgesinde depremzede vatandaşları ziyaret etti. Afet bölgesindeki izlenimlerini anlatan Başkan Aydın, “Bizler her zorlukla beraber bir kolaylığın olduğuna inanan bir milletiz. İnşallah tek yürek olarak bu zor günlerin de üstesinden geleceğiz. Türkiye Tek Yürek, Seferihisar Tek Yürek” ifadelerini kullandı.

Beraberindeki Seferihisarlı gönüllüler ile depremden etkilenen Adıyaman Gölbaşı’na giden AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın bölgede afetten etkilenen vatandaşları ziyaret etti. Afet nedeniyle Adıyaman Gölbaşı’nda görevlendirilen Tokat Valisi Numan Hatipoğlu ve İzmir Menderes Kaymakamı Cevat Çelik ile Afet Koordinasyon Merkezi’nde bir araya gelen Başkan Aydın izlenimlerini aktardı. AFAD koordinasyonunda yürütülen arama kurtarma faaliyetlerinin bir an durmadığını dile getiren Başkan Aydın, “Afet bölgesinde bütün STK’larımız, yurtiçi ve yurtdışından gelen tüm yardım ekipleri AFAD koordinasyonunda can hıraş bir mücadele veriyor. Acımız ne kadar büyük olursa olsun tüm sıkıntıların üstesinden hep birlikte geleceğiz” diye konuştu.

Başkan Aydın bölgedeki ihtiyaçların giderilmesi için, “Adıyaman Gölbaşı’nda görev yapan Menderes Kaymakamı Cevat Çelik ve Tokat Valisi Numan Hatipoğlu’ndan ihtiyaç listesi alıp, yakın çevresinden iş insanlarının destekleriyle bir  yardım tırı oluşturdu.

İzmir Menderes Kaymakamı Cevat Çelik ile aralarında gerçekleşen konuşmayı anlatan Başkan Aydın, “Menderes Kaymakamımız Sayın Cevat Çelik’i Afet Koordinasyon Merkezi’nde bir araya geldiğimizde kendisi ilk günden beri bölgede gördüklerini büyük bir duygu yoğunluğuyla anlattı. Afetin boyutu tahayyül edebileceğimizin çok üstünde. Bugün bunu ancak ve ancak birlik olarak sevgiyle birbirimize sarılarak aşabiliriz. Adıyaman depremin büyük hasara uğrattığı illerden ve burada köylere ulaşım da hayli zor.  Karşısında helikopterin içinden inen Mehmetçiği gören vatandaşın tepkileri, bölgeye askeri helikopterle ulaşan Mehmetçiğe vatandaşlar tarafından gösterilen sevginin çok büyük. İşte bu beraberlik duygusu ve bu sevgi yaralarımızı saracak” diye konuştu.

Afet bölgesindeki yardım çalışmalarına katılan herkese teşekkür eden Başkan Aydın, “Buradaki herkes isimsiz birer kahraman. Kimi canı pahasına enkaza giriyor kimi uzak köylere karla kapalı yollara rağmen yardım taşıyor kimi ise oradaki kardeşlerimiz bir tas sıcak çorba içebilsin diye tencere kaynatıyor. Herkes gözünü dahi kırpmadan çalışıyor. Adıyaman’da izlenimlerimizden biri de burada ünlü ünsüz kimsenin ayrımı olmadığıydı. Şef Danilo ekibiyle Adıyaman’da kurduğu mutfakta depremzedelere ve kurtarma ekiplerine yemek pişiriyordu. Biz de orada olduğumuz sürede biraz olsun onlara destek olmaya çalıştık” dedi.

Başkan Aydın’ın ziyaretlerine dair paylaşılan görüntüler afetin boyutunu bir kere daha gözler önüne serdi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir