AK Parti Gençlik Kolları’ndan ‘İlk oyum Erdoğan’a, ilk oyum AK Parti’ye’ kampanyası

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Lideri Eyyüp Kadir İnan, AK Parti’nin, kurulduğu günden bu yana girdiği bütün seçimlerden birinci parti olarak çıktığını, bunu da hiç elbet birinci sefer oy kullanacak seçmenlerinin oyunu alarak başardığını vurguladı.

AK Parti’nin bu öyküsünün, 2002’de 10 milyon oyla başladığını lisana getiren İnan, 2018’deki cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçiminde ise 25 milyonu aşkın bir oy teveccühüne ulaştıklarını belirtti.

İlk kez sandığa gidecek seçmenin teveccühünü almanın değerini girdikleri her seçimde gördüklerini belirten İnan, şu sözleri kullandı:

“Haziran 2023 seçimlerine az bir vakit kaldı. Yarın Sakarya’da gerçekleştireceğimiz büyük bir lansman var. O lansmanda ‘İlk oyum Erdoğan’a, birinci oyum AK Parti’ye’ kampanyamızın başlangıcı olacak. Cumhurbaşkanı’mız, Sakarya’da bu çalışmamızın birinci aktifliğini Genel Merkez Gençlik Kollarımızla birlikte gerçekleştirecek.”

“CUMHURBAŞKANI’MIZ GENÇLERLE BÜYÜK BİR COŞKUYLA BULUŞACAK”

Bu çalışmaya uzun vakittir tüm detaylarıyla hazırlandıklarını anlatan İnan, “İnşallah, Haziran 2023’e kadar ‘İlk oyum Erdoğan’a, birinci oyum AK Parti’ye’ diyerek bu geniş kampanyayla hem Cumhurbaşkanı’mızın gitmiş olduğu vilayetlerde birinci kez oy kullanacak seçmenle Cumhurbaşkanı’mızı bir ortaya getireceğiz hem de bu kampanya çatısı altında tüm teşkilat mensuplarımız, 6 milyonu aşkın birinci kez oy kullanacak gençlerimizle bir ayara gelmiş olacak.” diye konuştu.

Sakarya’daki bu tarihi buluşmaya bütün gençleri davet eden İnan, şunları kaydetti:

“Yarın saat 18.00’de Sakarya’da Cumhurbaşkanı’mız, gençlerle her vakit olduğu üzere büyük bir coşkuyla buluşacak. Sayın Cumhurbaşkanı’mız son 1,5 senede 23 programda gençlerle bir ortaya geldi. Cumhuriyet tarihinde gençlerle en çok buluşan önder oldu. Cumhurbaşkanı’mızın gençlerle buluşmaları, önümüzdeki 8 aylık süreçte çok daha fazla gerçekleşecek. Gençlerin taleplerini, temennilerini direkt Cumhurbaşkanı’mız dinleyecek ve bu dinledikleriyle hükümet siyasetlerine, parti siyasetlerine istikamet vermeye devam edecek.”

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir