Serebral palsili kızın yardım çığlıklarına sessiz kalmadı: Kate Winslet’tan 17 bin sterlinlik bağış

İskoçya’daki Tillicoultry’den Carolynne Hunter, Clackmannanshire Kurulu tarafından, faturasının gelecek yıl 6bin 500 sterlinden 17 bin sterline çıkabileceği konusunda uyarıldı. Carolynne’in 12 yaşındaki kızı Freya, ağır serebral palsi hastası ve kronik teneffüs sorunları nedeniyle oksijen almaya muhtaç.

Hunter ailesi, Tillicoultry’de büyük bir belediye meskeninde yaşıyor, bu nedenle Freya’nın ekipmanı için yer sağlayabiliyorlar. Şimdilik kiti çalıştırmak ve konutu ısıtmak onlara yılda 6 bin 500 sterline mal oluyor, lakin Hunter tasarruf etmek için birden fazla odada ısıtmayı kapattığını söylüyor.

Öte yandan Hunter, Rusya’nın Ukrayna’da yürüttüğü savaş sonucunda, Avrupa’nın uyguladığı yaptırımların bir modülü olarak ülkedeki gaz arzının azalması halinde, kış mevsiminde yaşanabilecek elektrik kesintilerinin, Freya’nın bakımını riske atacağından korkuyor.

Hikayeden etkilendi

Carolynne’in uğraşını BBC İskoçya’dan dinleyen 47 yaşındaki “Titanik” oyuncusu, öyküden etkilenerek ailenin GoFundMe sayfasına 17 bin sterlin bağışta bulundu ve Carolynne ile irtibata geçerek güzel dileklerini iletti.

49 yaşındaki Carolynne, “Bir aile olarak seyahatimiz çok travmatik oldu ve hayatımın bu noktasında bitmiş hissediyorum. Bağışı duyduğumda gözyaşlarına boğuldum. bunun gerçek bile olmadığını düşündüm. Hala ‘Bu gerçek mi?’ diye düşünüyorum” diyerek hislerini anlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir