Bodrumlu ekipler 65 gündür afet bölgesinde

MUĞLA (İGFA) – 6 Şubat günü 11 vilayette hissedilen tüm Türkiye’yi yasa boğan büyük zelzelenin en kıymetli merkezlerinden biri olan Hatay’a acilen ulaşarak dayanaklara başlayan Bodrum Belediyesi, yaklaşık 65 gündür vatandaşların çeşitli muhtaçlığını karşılamak üzere Hatay Arsuz Dostluk Kenti’nde bulunuyor.

Bölgede belediye çalışanının özverili çalışmaları sürerken 886’sı sarsıntı mağduru olmak üzere bin 265 kişinin genel muhtaçlıklarının giderilmesi için 7/24 aslına dayalı olarak mesai yapılıyor. Vakit zaman Lider Ahmet Aras’ın da yerinde kontrol ve denetimleri yaptığı kentte mağdur vatandaşların kapsamlı olarak muhtaçlıklarının giderilmesi için çalışmalar aralıksız sürdürülüyor.

2 kreş öğretmeninin 2 farklı konteyner kreşte eğitim verdiği kentte çocukların ruhsal olarak rahatlamalarını ve etkin vakit geçirmelerini sağlayan etkinlikler de düzenleniyor.

Kütüphane, eczane, revir, mescit, duş ve tuvalet üzere çeşitli kısımların bulunduğu Arsuz Dostluk Kenti, vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılanıyor.

Ramazan ayı boyunca Dostluk Kentinde Bodrumlu yardımseverlerin dayanaklarıyla iftar sofraları da kurularak depremzedelerin birlik ve beraberlik içinde Ramazan’ın huzur ve rahmetini hissetmeleri sağlanıyor.

Bölgede misyon yapan yetkililer 27 belediye çalışanının Hatay Arsuz Dostluk Kenti’nde misyon yaptığını dönüşümlü olarak yapılan görevlendirmelerde vakit zaman bu sayısın üstüne çıkıldığını bildirirken vazifeliler dışında 10’un üzerinde gönüllünün de zelzele mağduru vatandaşlara hizmet vermek için kentte bulunduklarını söyledi.

Bodrum Belediye Lideri Ahmet Aras, Hatay bölgesinde yapılan çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulunurken, “Deprem mağduru vatandaşlarımızın 65 gündür yanındayız. Bu takviyelerimiz Bodrum’da yaşayan vatandaşlarımızın da iş birliğiyle sürdürülmeye devam edecek. Özverili çalışmalar gerçekleştiren belediye çalışanıma, gönüllülere, tüm Bodrum halkına bu sıkıntı günlerde ülke vatandaşlarımıza kol kanat gerdikleri, dayanak oldukları için teşekkür ederim. Ramazan Ayının birleştirici gücüyle dayanaklarını sürdüren, vatandaşlarımızın yaşadığı acıya ortak olan herkesten Allah razı olsun” dedi.

20 bin metrekarelik alanda bulunan Arsuz Dostluk Kenti, 140’ın üzerinde çadır ve 75’in üzerinde konteyner ile vatandaşlara hizmet vermeye devam edecek.

Öte yandan Malatya’daki konteyner kentte de çalışmalarını sürdüren Bodrum Belediyesi ve gönüllülerden oluşan grup sarsıntı mağduru vatandaşlar için var güçleriyle çalışıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir